fbpx

Na początek

Drogi Czytelniku, cieszę się, że trafiłeś na moją stronę Hashimoto Expert poświęconą autoagresywnej niedoczynności tarczycy nazywanej chorobą Hashimoto. Zamieszczam tu stopniowo informacje o chorobie, ale również na temat:


zmian dietetycznych, które mają duży wpływ na przebieg schorzenia,
głównych czynników prowadzących do choroby Hashimoto,
metod diagnostycznych stosowanych do ustalania stopnia zaawansowania choroby i wyleczenia lub przejścia w stan wyciszenia.

Dzięki tej stronie chciałabym:

• pomagać tym, którzy chcą się ogólnie orientować w tematyce Hashimoto oraz tym, którzy zetknęli się dopiero niedawno z tą chorobą i czują się „skołowani”,
dodać motywacji tym, którzy już jakiś czas, metodą prób i błędów, sami starają się poprawić swoje samopoczucie i zaczyna im brakować energii i/lub pomysłów,
zmotywować do działania tych, którzy już lata biorą leki wyrównujące brakujące hormony tarczycy, ale mimo to czują się źle.

Gdy choroba Hashimoto została wykryta u mnie przypadkowo w 2014 roku, był to dla mnie wielki szok. Do tamtej pory uważałam się za „zupełnie zdrową” (nie licząc podwyższonego poziomu cholesterolu oraz infekcji dróg oddechowych kilka razy do roku). Byłam pełna energii nowych pomysłów, prowadziłam intensywne życie towarzyskie i miałam ciekawą, choć wymagającą pracę. Ponieważ tkwi we mnie duch waleczny postanowiłam „powalczyć” z chorobą i dowiedzieć się skąd się u mnie wzięła. Nie chciałam biernie poddać się wyrokowi: „będzie pani brała tabletki już do końca życia”.

Od tego momentu zajęłam się wnikliwym poszukiwaniem wszelkich informacji na temat tej choroby. Więcej o mnie możecie przeczytać w tym artykule.

Po latach poszukiwań wiem, że internet pełen jest sprzecznych informacji, a często proponowane praktyki ocierają się o szarlatanerię. Dlatego wiedzę, którą gromadzę na tej stronie weryfikuję starannie z dostępnymi badaniami naukowymi.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *